کفپوش بتنی یکی از انواع کفپوش هایی می باشد که در ساخت سازه های مختلف کاربرد دارد.امروزه این کفپوش ها کاربرد های بسیاری در ساخت سازه های داخل ساختمانی و ساخت سازه های بیرونی دارد. در ادامه این مقاله به انواع مختلف این کفپوش ها اشاره می نماییم و همچنین به مناسب ترین راه برای خرید این محصول اشاره می نماییم.

کفپوش بتنی

کفپوش بتنی مزایای بسیار زیادی دارد یکی از مزایای مهم این نوع کفپوش به صرفه بودن این نوع کفپوش از نظر مالی می باشد. از دیگر مزایای این نوع کفپوش می توان به مقاومت بالای این نوع محصول در برابر فشار و نیرو اشاره کرد.در ادامه بخش های مقاله به انواع کفپوش های بتنی و همچنین کاربرد های مختلف این محصول می پردازیم. در بخش آخر مقاله به روش های خریداری کفپوش بتنی اشاره می شود و مناسب ترین روش برای خرید این محصول را برای شما خوانندگان عزیز معرفی می کنیم.

کفپوش های بتنی

کفپوش های بتنی یکی از محصول هایی می باشد که امروزه توسط شرکت های مختلف تولید می شود.این محصول به دلیل کاربرد بالا،در ابعاد بالا تولید و عرضه می شود.در ساخت این نوع کفپوش از مواد شیمیایی مختلفی استفاده می شود مه در ادامه به مواد شیمیایی شرکت کننده در ساختار این نوع کفپوش اشاره می شود.جنس این نوع کفپوش از مواد شیمیایی مانند، سنگ آهک، سولفات کلسیم و سنگ ریزه های گرانیتی و صخره ای می باشد.این مواد شیمیایی باعث افزایش مقاومت این محصول در برابر ضربه و فشار می شود. کفپوش های بتنی در گروه های مختلفی طبقه بندی می شوند که هر یک از این کفپوش ها از مواد شیمیایی مختلفی ساخته شده اند.

این کفپوش های بتنی در ساخت سازه های مختلف کاربرد دارد.کفپوش های بتنی از دو بخش مختلف تشکیل شده اند که بخش اول یا بخش رویی از دانه های ریز تر و صاف تر تشکیل شده اند که این سطح همواره در تماس با هوا و عوامل فرسایشی می باشد.بخش زیرین این کفپوش ها از دانه های درشت تر ساخته شده است و این سطح در تماس با زمین است قابل رویت نمی باشد. مقاومت سطح رویی و سطح زیرین این کفپوش ها یکسان نمی باشد و مقاومت سطح رویی این محصول بالاتر از مقاومت سطح رویی این محصول می باشد. این محصول به طور یکسان متراکم شده است و سطحی صاف و یکنواخت دارد که این سطح صاف باعث کاهش اصطکاک می شود و این عمل باعث می شود که طول عمر این کفپوش ها افزایش یابد.

کفپوش بتنی

مزایای کفپوش های بتنی

این کفپوش های بتنی دارای مزایای مختلفی هستند و این مزایای مختلف باعث می شود که از این محصول در ساخت انواع سازه ها مورد استفاده قرار گیرد. در ادامه به مزایای مهم و کلیدی این محصول می پردازیم.

1-یکی از مهمترین مزایای این نوع کفپوش، مقاومت بالای این کفپوش در برابر فشار و ضربه می شود. مقاومت بالای این محصول به نحوه ساخت و طراحی این محصول بستگی دارد. به دلیل اینکه این محصول تحت فشار زیاد ساخته شده است، این محصول دارای مقاومت بالا در برابر فشار و ضربه می باشد.

2-دومین ویژگی این محصول، قابلیت جذب انرژی و جذب نور خورشید می باشد که این مزیت باعث می شود که در مصرف انرژی صرفه جویی شود و در همچنین باعث می شود که هزینه کمتری برای ساخت این محصول صرف شود.

3-مزیت سوم مکفوپوش های بتنی به مقاومت بالای این محصول مربوط می شود. این محصول به مراقبت های خاصی نیاز ندارد.

4-کفپوش های بتنی انواع مختلفی دارند و شما می توانید براساس نیاز های خود انواع محصول خود را انتخاب نمایید و مورد استفاده قرار دهید.

5-مزیت بعدی این محصول، مقاومت بالای این محصول در مقابل عوامل فرسایشی می باشد. کفپوش بتنی توان مقابله با سانحه های طبیعی مانند سیل و زلزله را دارد.

6-شما می توانید با استفاده از این محصول در صرف هزینه های اقتصادی خود صرفه جویی نمایید. در شرایط اقتصادی کنونی استفاده از این محصول بسیار توصیه می شود.

7-مزیت هفتم این کفپوش های بتنی به زیبایی این کفپوش ها مربوط می شود. کفپوش ها زیبایی خاصی به محیط می دهند و همچنین از این کفپوش ها می توان به عنوان تزئینات و همچنین طراحی سازه های مختلف استفاده کرد.

کفپوش بتنی

معایب کفپوش ها

کفپوش های بتنی علاوه بر اینکه مزیت های زیادی در ساخت و طراحی سازه های مختلف دارد، دارای ایراداتی نیز می باشد.

در این بخش مقاله به معایب گوناگون این محصول اشاره می شود تا شما در هنگام استفاده از این محصول، با ایرادات این کفپوش ها آشنا شوید تا بتوانید به بهترین حالت ممکن از این محصول استفاده نمایید. کفپوش های مختلف ایرادات مختلفی دارند که در این بخش به ایرادات کلی این کفپوش ها اشاره می شود. امیدواریم که این بخش مقاله مورد توجه شما قرار گیرد.

1-مهمترین ایراد این محصولات این موضوع می باشد که کفپوش های بتنی در عدم حضور نور خورشید محیط را بسیار سرد می کنند و در هنگام غروب آفتاب نمی توانند هوای محیط را گرم نگهداری نمایند. البته باید توجه کرد که با یک فرش ساده در داخل محیط منزل می توان از سرد شدن محیط جلوگیری کرد.

2-دومین ایراد این محصول به عدم انعطاف پذیری این محصول مربوط می شود.این محصول به دلیل سفتی زیاد می تواند بیماری های مختلفی برای افرادی که زمان زیادی را روی این محصولات سپری می کنند، ایجاد می کند. درد مفاصل و کمر درد از جمله عارضه هایی می باشد که در اثر تماس زیاد با این محصول ایجاد می شود. این مشکل نیز قابل حل بوده و برای حل این مشکل می توان از روشی که در بالا اشاره شد، استفاده کرد.

3-سومین عیب این محصول مربوط به سفتی این محصول می باشد. به طوری که در اثر برخورد اشیای شکستنی به این سطح، موجب شکستن این اشیا شکستنی می شود. این سفتی بیش از حد کفپوش بتنی می تواند موجب ضررهای مالی شود. توصیه می شود که در محل هایی اشیا قیمتی و شکستنی وجود دارد از این کفپوش های بتنی استفاده نکنید.

کفپوش بتنی

انواع کفپوش بتنی

کفپوش های بتنی براساس اجزای تشکیل دهنده و همچنین درصد مواد تشکیل دهنده متفاوت می باشند و به گروه های مختلفی تقسیم بندی می شوند. در این بخش مقاله به انواع کفپوش های بتنی اشاره می شود تا شما بتوانید براساس نیاز خود، محصول مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

انواع کفپوش بتنی

کفپوش بتنی انواع مختلفی دارد. از جمله:

 • کفپوش بتنی پرسی
 • کفپوش های بتنی ویبره ای
 • کفپوش های بتنی طرح پازلی
 • کفپوش از نوع بتنی طرح موج
 • کفپوش از نوع بتنی طرح پنج ضلعی
 • کفپوش های بتنی طرح موج شکسته
 • کفپوش های بتنی طرح آی
 • کفپوش بتنی طرح طبری
 • کفپوش های بتنی طرح شش ضلعی
 • کفپوش بتنی طرح کنگره
 • کفپوش بتنی طرح آلستوم
 • کفپوش بتنی طرح یاس قرمز
 • کفپوش های بتنی شیاری
 • کفپوش بتنی پرسی نابینایان
 • کفپوش از نوع بتنی طرح ستاره
 • کفپوش از نوع بتنی پرسی 10*20 طوسی
 • کفپوش از نوع بتنی پرسی 10*20 قرمز
 • کفپوش بتنی پرسی 20*20 زرد
 • کفپوش های بتنی پرسی 20*20 طوسی
 • کفپوش های بتنی پوست ماری قرمز
 • کفپوش بتنی پوست ماری طوسی
 • کفپوش های بتنی پرسی طرح کوبیک
 • کفپوش های بتنی شیاری نابینایان
 • کفپوش های بتنی طرح واش
 • کفپوش بتنی پرسی طرح صخره ای
 • کفپوش های بتنی پرسی آجری

همان طور که از اسم انواع کفپوش های نام برده مشخص است، بیشتر کفپوش های بتنی بر اساس شکل و طرح آنها به گروه های مختلفی طبقه بندی می شوند.کاربرد به عنوان معیار دوم برای طبقه بندی این محصولات مورد استفاده قرار می گیرد برای مثال کفپوش های بتنی نابینایان برای راهنمایی و کمک کردن به راه رفتن نابینایان مورد استفاده قرار می گیرد و این نوع کفپوش به نابینایان کمک می کند تا مسیر حرکت خود را از طریق این محصول شناسایی کنند.

کفپوش بتنی

کاربرد های کفپوش ها

همان طور که در مطالب بالا اشاره شد، این محصول کاربرد بسیار گسترده ای در صنعت ساخت و ساز دارد و در ساخت اماکن عمومی مانند پارک ها و محل عبور عابران پیاده کاربرد دارد. در این بخش مقاله به چندین کاربرد اساسی این محصول اشاره می نماییم تا شما با مطالعه ی این بخش از مقاله به مطالب مفیدی در مورد کاربرد این محصول پی ببرید.

کفپوش بتنی

1-اولین کاربرد کفپوش بتنی در ساخت سطح های ضد سرخوردگی و همچنین روسازی سازه های مختلف می باشد.این محصول به دلیل ایجاد اصطکاک بالا در سطوح مختلف از سرخوردگی جلوگیری می کند.

2-این کفپوش ها به عنوان تزیینات در ساخت ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد.این محصول به دلیل زیبایی بالا، در طراحی دکوراسیون های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد به عنوان مثال از این کفپوش ها در تزیین حیاط ساختمان های مسکونی استفاده می شود.

3-از این کفپوش ها مانع فرسایش بیش از حد سطوح مختلف می شود. این کفپوش ها به دلیل مقاومت بالا در مقابل عوامل فرسایشی مانند سیل و زلزله در ساخت سازه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

4-این محصول در ساخت جایگاه های سوخت و پالایشگاه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. کفپوش های بتنی در مقابل مواد شیمیایی مختلف از خود مقاومت نشان می دهند و به این علت از این محصول ها در ساخت پالایشگاه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

5-کاربرد پنجم این محصول، در ساخت کف سرعت گیر ها و همچنین در ساخت پیچ ها مورد استفاده قرار می گیرد. این کفپوش ها با افزایش اصطکاک سطح با وسیله نقلیه موجب می شود که سرعت وسیله نقلیه کاهش پیدا کند.این محصول در صنعت جاده و راهسازی مورد استفاده قرار می گیرد.

کفپوش بتنی

راه های خرید کفپوش بتنی

خرید این محصول از راه های مختلفی انجام می شود یکی از بهترین راه های خرید این محصولات، خرید از شرکت های موجود در سرتاسر ایران می باشد.در خرید این محصولات باید به شرکت های معتبر در سراسر ایران مراجعه کرد.شما با مراجعه به شرکت های معتبر می توانید محصولات با کیفیت تهیه نمایید.

کفپوش بتنیبهترین روش خرید کفپوش های بتنی

بهترین روش خرید، خرید از شرکت های معتبر می باشد. شما برای سفارش این محصول می توانید از طریق این سایت اقدام نمایید تا از تخفیفات ویژه این سایت بهره مند شوید.

همچنین جهت مشاهده مقاله بیشتر از صفحه کفپوش بتنی ویکی پدیا بازدید کنید